Praca

Moja partnerka (partner) nie rozumie moich „szalonych” godzin pracy. Jak mogę to wytłumaczyć?

2 Mins read

Faza tworzenia i rozwoju przedsiębiorstwa jest szczególnie wymagająca pod względem inwestycji osobistych. Nieuniknione jest, że wiele godzin spędzonych w biurze, czasem nawet w weekendy, odbija się na małżeństwie. Twój partner nie rozumie tych godzin i zwraca Ci na to uwagę. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przetrwać te trudne chwile.

Spokojnie wszystko wytłumacz.

Jeśli nie rozumie sytuacji, to często dlatego, że nie rozumie, co robisz i dlaczego. Powinieneś wyjaśnić, dlaczego ten okres jest dla Ciebie wyjątkowy i ważny. Z zewnątrz często trudno jest zrozumieć, co przedsiębiorca robi za biurkiem.
Jeśli Twoja firma już rozpoczęła działalność, nie wahaj się zaangażować swojego partnera lub nawet małżonków swoich pracowników w uroczystość firmową, aby mogli poznać Twoje środowisko zawodowe i zobaczyć, czym się zajmujesz.

Zrób sobie przerwę od firmy.

Ta przerwa od biura i domu nie musi oznaczać wyciszenia aktywności zawodowej! Nie wahajcie się opowiedzieć o swoich dniach! Twój partner także ma swoje własne zmartwienia i musisz ich wysłuchać. W razie potrzeby dzielcie się ze sobą swoimi problemami i wspierajcie się moralnie. O to właśnie chodzi w małżeństwie.
Nawet jeśli Twoja firma jest dzieckiem, które stworzyłeś, nie pozwól, aby zajmowała zbyt wiele miejsca w Twoim życiu. Odłóż wszystko na swoje miejsce. Wszechdostępność, zwłaszcza telefoniczna, to absolutna pułapka! Otrzymasz złą wiadomość, w środku wieczoru lub w piątek wieczorem w domu, co wyłączy Cię z życia osobistego i zepsuje rodzinną atmosferę. Naucz się żyć bez skrzynki mailowej i sprawdzaj ją tylko rano! Nie pozwól, aby firma zjadła Cię żywcem!

Ciesz się swoim życiem osobistym.

Jeśli chcesz być w stanie wyjaśnić swój harmonogram swojemu partnerowi, powinieneś zacząć od sprawienia, by czuł się jak najmniej odczuwalny podczas Twojej nieobecności. Czas, który spędzacie razem jako para musi być czasem wysokiej jakości, ponieważ jest zbyt rzadki! Musisz odnieść sukces w tworzeniu zdrowej przerwy między biurem a domem. To nie zawsze jest łatwe, ale będzie niezwykle korzystne dla twojego związku i twojej zdolności do trwania. Nie pozwól, aby zmartwienia Cię zżerały lub paraliżowały i wykorzystaj te chwile jak najlepiej.
Nie ma czegoś takiego jak plan biznesowy i plan rodzinny! Jest tylko jeden świat i składa się on z 7-dniowych tygodni po 24 godziny każdy. Twoja osobista agenda powinna składać się z działań zawodowych, ale także rodzinnych. To najlepszy sposób na uświęcenie tych ważnych dla pary chwil, lunchu w mieście, joggingu czy wspólnego wypadu z przyjaciółmi! W żadnym wypadku nie traktujcie czasu spędzonego we dwoje jako przypadkowego.

Wykorzystaj swój czas w biurze jak najlepiej.

W napiętych czasach czas spędzony w biurze powinien być szczególnie opłacalny. Pracuj w biurze, abyś nie musiał robić tego w domu lub zostawać tam dłużej. Zorganizuj się, aby być efektywnym, wykonując zadania jedno po drugim, nie robiąc dziesięciu naraz. Daj sobie wyzwania czasowe i staraj się nie tracić czasu, gdy jesteś w biurze z pożeraczami czasu lub zakłóceniami. Istnieje wiele technik oszczędzania czasu.

Ciężka praca jest dobra, ale wiedz dlaczego to robisz! Przedsiębiorca odnosi większe sukcesy, jeśli jest wspierany. Nie zaniedbuj zdolności swojego partnera do zapewnienia ci równowagi, której potrzebujesz w maratonie, w którym biegniesz, i spraw, by zrozumiał sytuację, zanim wymknie się ona spod kontroli! Jesteś na drodze do sukcesu, a nie separacji!