Turystyka

Skarby Costa Brava: Torroella de Montgri

2 Mins read

Oddalone nieco od wybrzeża, jest ciekawym celem turystycznych wypraw. Ci, którzy spędzają wczasy na terenie Costa Brava, z pewnością powinni wybrać się do tego miasteczka. Torroella de Montgri zachwyca swym historycznym charakterem oraz kameralną atmosferą. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?
Najcenniejszym skarbem Torroella de Montgri jest piękna starówka. Zachowała ona swój średniowieczny charakter, a piękne uliczki są idealnym miejscem na spacery. Piękne place oraz rynek to kolejne miejsca, które zasługują na uwagę. Nie brak tu ciekawych zabytków, w gronie których najciekawszą grupę stanowią kamienice. Te najstarsze są pamiątkami z XV stulecia, choć i te z XVIII wieku prezentują się wspaniale.

W czasie spaceru po miasteczku warto też zwrócić uwagę na zachowane fragmenty dawnych murów miejskich oraz na gotycki kościół. Ciekawymi obiektami są wznoszone w XIX wieku domy, które wyróżniają się swym typowo kolonialnym charakterem. Wielką atrakcją jest też miejscowy pałac, w którego wnętrzu ma obecnie swą siedzibę Centrum Kulturalne Obszaru Śródziemnomorskiego. Wizyta w tym miejscu to idealna propozycja dla tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na temat tego regionu i lepiej poznać jego historię, kulturę oraz przyrodę. Pałac Soltera z XV wieku to kolejny zabytek, w którego wnętrzu mieści się ciekawa wystawa. Tutejsze Muzeum Sztuki to miejsce doskonałe dla tych, którzy chcą odkryć piękno i różnorodność współczesnej sztuki katalońskiej. Prezentowane tu prace pozwalają zapoznać się z twórczością współczesnych artystów, którzy swą pomysłowością mogą oczarować każdego miłośnika sztuki.

Goszcząc w Torroella de Montgri nie można też pominąć tak ważnego obiektu, jakim jest zamek z XIII wieku. Wzniesiony na pobliskim wzgórzu, dumnie góruje nad okolicą i przypomina o długiej historii miejscowości. Zachwycają tu potężne, cylindryczne wieże oraz imponujące mury obronne z krenelażami. To cenny zabytek, którego zwiedzenie każdemu może sprawić wiele radości.
Dzięki takim miasteczkom, jak Torroella de Montgri, Costa Brava staje się regionem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla turystów. To obszar, który pozwala spędzić wczasy zarówno na pięknej plaży, jak i na zwiedzaniu pobliskich miasteczek z historyczną zabudową. Moc atrakcji czeka tu na każdego, a w pięknej scenerii „urwistego wybrzeża” każdy miłośnik Hiszpanii znajdzie dla siebie moc atrakcji.