E-commerce

Systemy ERP w chmurze – dlaczego warto?

2 Mins read

Coraz większa liczba przedsiębiorców przenosi swoją firmę do chmury. Wirtualna infrastruktura kusi swoimi zaletami, ale co tak naprawdę kryje się za zmianą środowiska na chmurowe? Programy do prowadzenia firmy potrzebują dużego zasobu danych. Zobacz, z czym wiąże się chmura oraz jak można ją wprowadzić u siebie.

Co to jest system ERP? Przykłady

Systemy do kompleksowego zarządzania firmą noszą nazwę ERP i odnoszą się do całego przedsiębiorstwa. Najczęściej stosuje się je w branży e-commerce, która ma wiele sektorów. Systemy ERP pomagają w zarządzaniu księgowością, finansami, sektorem HR, kadrami, aspektami magazynowymi, CRM oraz logistyką. Tak pokaźny zakres funkcji sprawia, że system eksploatuje również wiele miejsca na serwerze. Najpopularniejsze systemy ERP to enova365, Subiekt GT, Subiekt Nexo, Sap Business One czy Comarch ERP.

Czym jest firma w chmurze?

Przeniesienie się do chmury danych to trend, który może przerodzić się w masowe działanie przedsiębiorców. Wirtualna infrastruktura pozwala zrezygnować z fizycznego serwera, poszerzyć funkcjonalność oprogramowania i zarządzać firmą z każdego miejsca na ziemi, z dowolnego urządzenia mobilnego. Takich możliwości nie było nigdy wcześniej.

Czy to bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy powierzenie danych firmie zewnętrznej to błąd, bo wszelkie pliki mogą szybko wyciec i wpaść w niepowołane ręce. Okazuje się bowiem, że rozwiązania chmurowe nie tylko są tak samo bezpieczne jak tradycyjne przechowywanie plików, ale nawet bezpieczniejsze. Poza tym w zachowaniu danych pomoże częste robienie backupów, które należy do funkcji wirtualnych serwerów.

Dlaczego warto mieć firmę w chmurze?

Systemy ERP są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu podczas korzystania z chmury. Nie dość, że można łatwo zintegrować oprogramowanie ERP z systemami wewnętrznymi, to jeszcze firmą można zarządzać w systemie pracy rozproszonej. Delegacje, spotkania służbowe, praca zdalna będą od tej pory łatwiejsze. Ponadto z rozwiązań chmurowych można bez problemu korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych. Subiekt na Macu nie będzie więc stanowił już problemu. Dodajmy do tego aspekt typowo ekonomiczny – chmura w pakiecie abonamentu jest zdecydowanie tańsza niż tradycyjne rozwiązania, które wymagają zaangażowania specjalistów. Przestrzeń w stylu cloud jest modna, praktyczna i dopasowana do wymagań konkretnej firmy. Nie bez powodu liczba firm wdrożeniowych rośnie jak na drożdżach. A Ty? Czy jesteś gotowy na zmianę?