Zdrowie i uroda

Liposukcja ultradźwiękowa – opis metody

2 Mins read

Nowoczesne metody liposukcji pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów i jednoczesne zminimalizowanie skutków ubocznych i ryzyka powikłań. Jednym z najczęściej wybieranych ostatnimi czasy metod, jest liposukcja ultradźwiękowa. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć działanie tej metody

Liposukcja ultradźwiękowa

Za pomocą technologii laserowej oddziałuje się na tkanki pacjenta, dzięki czemu tłuszcz zostaje odpreparowany od reszty tkanek. Ulega rozgrzaniu, pękają jego błony komórkowe, a zawartość wydostaje się na zewnątrz i jest usuwana. Energia ultradźwięków jest w medycynie znana od lat, ale dopiero jakiś czas temu wykorzystano ją do redukowania złogów tłuszczu w konkretnych miejscach ciała pacjenta. Ultradźwięki nie trafiają w przypadkowe miejsca, zostają nakierowane dokładnie na tkankę tłuszczową, a dzięki temu są wysoce skuteczne.

Uszkodzeniu nie podlegają żadne tkanki, mięśnie, nerwy ani naczynia krwionośne, usuwany jest tylko i wyłącznie tłuszcz. W odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji, ta metoda znajduje zwolenników na całym świecie, jest bezpieczna, jej efekty są trwałe, a pacjentowi nie zagrażają skutki uboczne takie, jak w przypadku oddziaływania kaniulami ssącymi.

Wzrasta popularność liposukcji ultradźwiękowej

Stare metody odsysania tłuszczu odchodzą już w zapomnienie, teraz triumfy świeci właśnie liposukcja kawitacyjna. Za jej pomocą można pozbyć się warstw tkanki tłuszczowej, których nie da się usunąć poprzez zmianę nawyków żywieniowych ani wzmożoną aktywność fizyczną. W takich przypadkach redukcja tłuszczu na pośladkach, brodzie czy ramionach, możliwa jest tylko przy wykorzystaniu nowoczesnej chirurgii estetycznej.

Od kiedy liposukcja ultradźwiękowa weszła do popularnego użycia, zaczęto odchodzić od tradycyjnych metod odsysania tłuszczu. Były one skuteczne, ale miały wiele wad, których liposukcja kawitacyjna nie wykazuje. Dlatego też coraz więcej klinik decyduje się na to, żeby wprowadzić u siebie nowocześniejsze, bardziej bezpieczne dla swoich pacjentów urządzenia ultradźwiękowe. Dzięki nim pacjenci szybciej wracają do normalnej aktywności, a rekonwalescencja po zabiegach ograniczona jest niemalże do zera. Pacjent czy pacjentka wracają do domu jeszcze tego samego dnia i mogą wykonywać codzienne czynności bez obawy o to, że będzie to niebezpieczne.

Nowoczesna liposukcja ultradźwiękowa to jeszcze lepsze efekty

Wszystkie metody liposukcji dają tak samo dobre efekty, ale liposukcja kawitacyjna może zapewnić nam ich jeszcze więcej. Przede wszystkim oddziałuje pozytywnie na skórę, wzmagając działanie jej tkanek, oczyszczając ją i aktywując produkcję kolagenu oraz elastyny. To natomiast powoduje, że skóra po zabiegu ma nie tylko mniej tkanki tłuszczowej, ale dodatkowo jest bardziej napięta i młodsza. Takie kompleksowe działanie uzyskane jest jednocześnie przy oszczędzaniu innych tkanek, co sprawia, że zadowoleni pacjenci nie mają wątpliwości, że wykonanie liposukcji ultradźwiękowej było słusznym krokiem.